Opisy cykli Hitachi R Z22ag7

Opisy cykli Hitachi R Z22ag7 są jednym z najnowszych i najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań w dziedzinie wentylacji. Systemy te wyposażone są w inteligentny system sterowania, który jest w stanie dostosować się do Twoich potrzeb i oczekiwań. Systemy są wyposażone w wyrafinowany system regulacji, który zapewnia wysoką wydajność wentylacji i optymalne warunki dla całego domu. Systemy te oferują jeszcze większy komfort i oszczędność energii, dzięki czemu możesz cieszyć się zdrowym i wygodnym życiem.

Ostatnia aktualizacja: Opisy cykli Hitachi R Z22ag7

Zapraszamy do współpracy kina i domy kultury, które chciałyby wziąć udział w 17 edycji programu Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w roku szkolnym 2022 / 2023. 

Ważne daty:

8 marca – start naboru kin i domów kultury do projektu

31 marca – zakończenie naboru kin i domów kultury

15 kwietnia – przekazanie przez kina/domy kultury informacji o wybranych cyklach

29 kwietnia - ustalenie harmonogramu pokazów na okres od października 2022 do kwietnia 2023, który znajdzie się w formularzu zgłoszeniowym dla nauczycieli

23 maja – ogłoszenie programu oraz start zapisów dla szkół

4 października – koniec zapisów szkół

10 października - start pokazów

30 kwietnia – koniec pokazów


Przed dokonaniem zgłoszenia, zachęcamy kina do zapoznania się z aktualną ofertą na rok szkolny 2022/23. Opisy cykli filmowych dla poszczególnych grup wiekowych znajdują się w KATALOGU

Zgłoszenie powinno zawierać: 

- nazwę instytucji,
- adres
- NIP 
- liczbę miejsc w sali projekcyjnej – czyli maksymalną liczbę miejsc dostępnych w zapisach dla szkół
- imię i nazwisko osoby kontaktowej 
- adres mailowy 
- telefon 

Zapewniamy:

- szczegółowo opracowany program filmowy dla wszystkich grup wiekowych,

- możliwość wyboru cykli filmowych, 

- filmy wyprodukowane z myślą o konkretnej grupie wiekowej i rekomendowane pod kątem kategorii wiekowej,

- materiały pozwalające przygotować się do prelekcji poprzedzającej pokaz (oraz wideoprelekcje do większości cykli), 

- scenariusze lekcji dla nauczycieli - do wykorzystania w szkole po seansie, przygotowane przez nauczycieli uczestniczących w projekcie,

- analizy psychologiczne - do wykorzystania w domu przez rodziców przed seansem i po nim, zawierające wskazówki jak rozmawiać z dziećmi o tematach poruszonych w filmie, 

- wsparcie organizacyjne (formularz zgłoszeniowy dla szkół, materiały dydaktyczne, rozliczenia, kopie filmowe, raporty), 

- materiały promocyjne (katalogi, ulotki, plakaty), 

- wsparcie merytoryczne, 

- promocja projektu w mediach ogólnopolskich, 

- doświadczenie – to już 17 edycja.

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to program edukacyjny realizowany obecnie w blisko 100 miastach w Polsce. Oferujemy filmy dostosowane do konkretnych grup wiekowych (przedszkole, szkoła podstawowa klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła ponadpodstawowa) wraz z bogatą obudową metodyczną.

Zależy nam na tym, aby NHEF przygotowywał młodych widzów do świadomego, pełnego odbioru dzieła filmowego, aby zachęcał ich do rozmowy i nie zostawiał samych z pytaniami, które mogą się zrodzić w trakcie pokazu. Każdy seans poprzedza piętnastominutowa prelekcja wprowadzająca w dany temat. Dla nauczycieli przygotowane są scenariusze lekcji, dzięki którym wyjście do kina można włączyć do programu zajęć: języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, historii, czy lekcji wychowawczej. Dla rodziców kina mogą zaoferować analizy psychologiczne, które przygotują ich do rozmowy z dziećmi o obejrzanych filmach. 

Zrównoważony rozwój

Hitachi - Globalny Zrównoważony Rozwój

Hitachi jest innowatorem zmian klimatycznych – pomaga rządom, miastom i klientom w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla.

Lepsze życie dzieci z cukrzycą typu 1

Hitachi wspólnie z lekarzami opracowuje oprogramowanie, które ma pomóc dzieciom z cukrzycą typu 1. Platforma umożliwia rodzicom i opiekunom dziecięcych pacjentów przesyłanie danych medycznych bezpiecznie prosto z domu. Może to zmniejszyć liczbę wizyt lekarskich i szpitalnych o ponad 50%, pozwalając dzieciom żyć łatwiej i bezpieczniej mimo choroby, a lekarzom lepiej zarządzać leczeniem pacjentów.

Szczęściara, reż. John Sheedy

Pierwsze skojarzenie z hasłem "film edukacyjny" zazwyczaj przywodzi na myśl nudne i długie pokazy, połączone z jeszcze nudniejszymi wykładami. W ramach Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej już od ponad 17 lat obalamy ten stereotyp i udowadniamy, że nauczanie poprzez kino to jeden z najlepszych sposób na zdobycie wiedzy oraz kompetencji.

Zapisy na rok szkolny 2022/2023 już trwają.

Wyślij zgłoszenie

Co to za projekt?

Projekt NHEF skierowany jest do przedszkolaków, uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. W ramach spotkań zapraszamy na wyjątkowe pokazy filmowe, prelekcje, analizy i dyskusje przygotowane przez ekspertów z różnych dziedzin (m. in. filmoznawcy, socjolodzy, psycholodzy czy kulturoznawcy), realizowane w ramach cykli tematycznych dostosowanych do wszystkich etapów edukacyjnych. Dodatkowo przygotowujemy materiały dydaktyczne dla nauczycieli, proponujemy także oparte na tematach i wątkach z filmów scenariusze lekcji.

Nasz program powiązany jest z podstawą programową polskiego szkolnictwa i organizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Jak to działa?

Chęć udziału w projekcie mogą zgłaszać nauczyciele, zapisując swoich uczniów na wybrany cykl (szczegółowe opisy cykli można znaleźć tutaj).

Program NHEF 2022/2023 to comiesięczne projekcje blisko 150 tytułów, w tym aż 20 nowości, realizowanych w ramach 17 cykli tematycznych. Największe zmiany zaplanowaliśmy dla najstarszych uczniów ze szkół ponadpodstawowych, dbając o to, aby nasza inicjatywa jeszcze bardziej wpisywała się w potrzeby nauczycieli oraz ich podopiecznych. Przygotowaliśmy dla tej grupy wiekowej dwa zupełnie nowe cykle: „Film na maturze” – mający na celu wsparcie uczniów w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości oraz „Ważne tematy” – stanowiący przyczynek do rozmów na aktualne, nurtujące współczesną młodzież zagadnienia. Cykl „Ważne tematy” oferujemy w dwóch wariantach – wersji rekomendowanej dla klas 1 i 2 szkoły ponadpodstawowej, gdzie koncentrujemy się na zagadnieniach istotnych dla młodzieży funkcjonującej w nowym zespole klasowym, oraz wersji rekomendowanej dla starszych roczników szkół ponadpodstawowych.

Jak pracujemy z filmem?

Filmy dostosowane są do każdego poziomu edukacji: przedszkoli, szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pedagogów wyposażamy w materiały dydaktyczne, takie jak: karty pracy, scenariusze lekcji oraz analizy psychologiczne. Aby lepiej zrozumieć nasz projekt, przedstawiamy słowa klucze, czyli wartości, które towarzyszą uczniom i nauczycielom w trakcie rozmów oraz lekcji po seansach filmowych:

  • przedszkole: komunikacja, ekologia, współpraca, przyjaźń, tradycje podróże pomoc, rodzina, pokonywanie trudności;
  • szkoła podstawowa klasy 1-3: przyjaźń odwaga, wyobraźnia, emocje, film, świat, rodzina;
  • szkoła podstawowa klasy 4-6: szacunek, zaufanie, akceptacja, marzenie, relacja, współdziałanie;
  • szkoła podstawowa klasy 7-8: tolerancja, uczciwość, odpowiedzialność, empatia, tożsamość, społeczeństwo, internet;
  • szkoła ponadpodstawowa: dojrzałość, tolerancja, bohaterstwo, historia, sztuka, tradycja, matura.

W jakiej formie realizujemy program?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom nauczycieli oraz uczniów, w roku szkolnym 2022/2023 kontynuujemy hybrydową formę udziału w projekcie. Do nadchodzącej edycji zgłosiło się już 130 kin i domów kultury z całej Polski, jesteśmy zatem pewni, że każda placówka oświatowa znajdzie dla siebie dogodną lokalizację. Gdyby stacjonarne seanse okazały się niemożliwe do zrealizowania w instytucjach biorących udział w programie, istnieje możliwość korzystania z naszej oferty w wersji online. Szkoły w całym kraju, niezależnie od tego, czy pobliskie kina współpracują z Nowymi Horyzontami Edukacji Filmowej, czy też nie, będą mogły organizować projekcje filmowe w trakcie lekcji lub zapraszać uczniów do oglądania materiałów w domu. NHEF jest powiązany z podstawą programową oraz realizowany przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Co daje program?

Jesteśmy przekonani, że udział w NHEF-ie wzbogaci wychowawczo-profilaktyczne programy szkół, a filmy oglądane w domu z udziałem rodziny stanowić będą inspirujący punkt wyjścia do dalszej pracy. Wierzymy bowiem, że seans filmowy to wspaniała okazja do zdobywania wiedzy oraz dzielenia się doświadczeniami, a rozmowy o kinie rozwijają kompetencje społeczne i emocjonalne, które są dla młodych ludzi bezcenne.

Nabór do programu 2022/2023 potrwa do 4 października.

Aby zapisać grupy lub klasy do projektu, należy skorzystać z formularza zgłoszeniowego.

Kontakt 

Justyna Oczkowska
tel. 698 166 947
j. pl

Opisy cykli oraz katalog z filmami

aktualności

Opisy cykli Hitachi R Z22ag7

Bezpośredni link do pobrania Opisy cykli Hitachi R Z22ag7

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Opisy cykli Hitachi R Z22ag7