Najpierw przeczytaj mnie. Cablematic Ble 232d E

Najpierw przeczytaj mnie Cablematic Ble 232d E to inteligentny, szybki i wygodny kabel Ethernet, który umożliwia szybki transfer danych w sieci lokalnej LAN. Można go używać zarówno jako kabel Ethernet, jak i jako kabel do transmisji danych. Kabel ten jest wyposażony w opatentowane połączenia sieciowe, które umożliwiają wygodną i szybką instalację sieci. Urządzenie to jest wyposażone w gniazda RJ45, dzięki czemu można łatwo podłączyć wszystkie urządzenia w sieci lokalnej. Kabel ten jest wyposażony w technologię CAT6 zapewniając doskonałą jakość połączenia. Można go używać zarówno do połączeń sieciowych, jak i do przesyłania danych w szybkim tempie.

Ostatnia aktualizacja: Najpierw przeczytaj mnie. Cablematic Ble 232d E

Adapter RS232 na Bluetooth (BT) V 5. 0 BLE. Przydatny do szeregowej komunikacji bezprzewodowej przy użyciu tej technologii bez kabli. Umożliwia zastąpienie kabla szeregowego dwoma modułami Bluetooth i bez kabli. W tym celu moduł DTE jest podłączony do urządzenia peryferyjnego, a moduł DCE do interfejsu RS232 komputera. Ten zestaw zawiera tylko moduł, który może wykonywać zarówno funkcje DTE, jak i DCE.

Charakterystyka

  • Adapter szeregowy RS232 (DB9 żeński) na Bluetooth (BT) V 5.
  • Umożliwia zastąpienie kabla szeregowego dwoma modułami Bluetooth i bez kabli. Ten zestaw zawiera tylko moduł, który może wykonywać funkcje DTE i DCE.
  • Kompatybilny ze standardem Bluetooth w wersji 5. 0. Maksymalna odległość 50 m na otwartej przestrzeni (przybliżona).
  • Zasilany jest przez port USB 5VDC (kabel w zestawie). Posiada również zacisk przyłączeniowy 5-40 VDC.
  • Rozmiar: 95 x 36 x 18 mm (bez anteny). Długość anteny: 88 mm.
  • Posiada mikroprzełącznik do konfiguracji szeregowych danych komunikacyjnych. Zawiera przełącznik DTE / DCE, przycisk RESET oraz diody LED połączenia i zasilania.

Masz problem z internetem? Chcesz dostać szybszą odpowiedź? Wypełnij ankietę:

1. Kto jest Twoim operatorem? (np. ORANGE, TOYA, MultiMedia)

2. Jaki masz sposób podłączenia do domu: 

a) mobilny

radiowy

c) skrętka

d) światłowód

3. Jaki masz w domu sprzęt operatora? (zazwyczaj wypożyczony na czas trwania umowy, przeważnie dotyczy to pkt 2b i 2d)

4. Jaki jest Twój sprzęt (router/switch/ap/k. sieciowa w komputerze)

5. Łączysz się po kablu / wifi?

6. Problem występuje na jednym czy na kilku urządzeniach?

7. Na komputerze wykonaj:

--- windows ---

W pierwszej kolejności wyłącz IPv6 na swojej karcie sieciowej, bardzo dużo problemów związanych z internetem jest spowodowanych właśnie włączoną obsługa tego protokołu w systemie Windows, następnie:

START -> URUCHOM -> CMD i wpisz

ipconfig /all

route print

tracert -d 8. 8. 8

--- linux ---

Uruchom terminal i wpisz:

ip a

mtr 8. 8

---

Wklej wyniki w momencie kiedy masz internet i kiedy wystąpił problem. Nie zamazuj żadnych MACów czy żadnych adresów IP jeśli chcesz pomocy!

Jak sprawdzić prędkość internetu?

Zacznijmy od tego że prędkości testuje się po kablu. Dlaczego? Dlatego że na wifi ma wpływ bardzo dużo czynników zewnętrznych niezależnych ani od Ciebie, ani od Twojego ISP. Żaden ISP nie zagwarantuje żadnej prędkości w połączeniu bezprzewodowym. Nawet jeśli urządzenie jest operatora, płacimy za włączenie wifi to i tak nie ma żadnej gwarancji odnośnie poprawności działania!

A więc zaczynamy test szybkości. W tym celu wchodzimy na http://www. net/. Czemu ta strona? Uważam, że jest to najlepsza strona umożliwiająca test, ale możesz wykorzystać również inną.

Co jest ważne w czasie testu?

1. Upewnij się, że łącze nie jest obciążone

2. Upewnij się, że urządzenie na którym robisz test nie pobiera/wysyła jakiś danych w tle

3. Podłącz się po kablu

4. Zrób test do co najmniej 2 różnych serwerów

5. Warto zrobić test dla 1 i kilku sesji jednoczesnych (na ww stronie naciska się odpowiedni przycisk)

6. Powtórz test za jakiś czas

Nigdy nie sugeruj się jednorazowym testem ani kilkoma testami wykonanymi w przedziale 30 minut. Niech czas pomiędzy testami wyniesie co najmniej godzinę.

WIFI

Różnica pomiędzy sieciami 2. 4GHz, a 5GHz:

2. 4GHz: (w porównaniu z 5GHz)

+ większy zasięg

+ większą odporność na zakłócenia

+ więcej urządzeń ma wbudowane wifi 2. 4GHz

- więcej zakłóceń

- max szybkość to ok 70MB/s

5GHz (w porównaniu z 2. 4GHz):

+ większa szybkość

+ mniej zakłóceń

- bardziej podatna na zakłócenia

- mniejszy zasięg przy takiej samej mocy nadajnika

Na sieć wifi ma wpływ bardzo dużo czynników zewnętrznych niezależnych ani od Ciebie ani od ISP. Wifi to fale radiowe a jeśli nie spałeś na fizyce (czy jak tam ten przedmiot w szkole teraz się nazywa) to wiesz, że każde fale ulegają np. interferencji, wzmocnieniu czy tłumieniu. Każda ściana tłumi i odbija sygnał. A jak ten odbity sygnał wróci z powrotem do odbiornika to może go np. wzmocnić. Tłumią też różne urządzenia np. mikrofala czy czajnik bezprzewodowy (i to w naprawdę dużym stopniu).

Wifi 2. 4GHz ma 3 standardy B/G/N. Maksymalna prędkość przy B to ok 15MB/s. G ok 30, a N 70MB/s. Oczywiście mówimy o idealnych warunkach. Standardowo routery są ustawione aby obsługiwały wszystkie standardy ALE wszystkie podłączone urządzenia synchronizują się do NAJGORSZEGO ogniwa. A więc możesz mieć 10 urządzeń w std N które aktualnie pobierają z prędkością 70MB/s i podłączysz stary telewizor, który obsługuje tylko standard B i wtedy WSZYSTKIE urządzenia przestawiają się na B, a więc spada im transfer do 15M (maksymalnie oczywiście). Nie ma routera który ma zasięg taki aby pokrył swoim sygnałem (dobrym) cały dom! To wszystko to tylko reklamy, a realia są zupełnie inne. Nawet jeśli teraz jest w miarę ok, wystarczy że sąsiad za ścianą włączy mikrofalówkę i już transfer leci na łep na szyje.

Na 2. 4GHz w Polsce mamy do dyspozycji 12 kanałów (niektóre urządzenia obsługują ich 13). Każdy router zajmuje 4, a więc 12/4=3 routery obok siebie i każdy następny zakłóca sąsiada. Dlatego tak ważne jest w tych sieciach poprawne ustawienie parametrów pracy routera.

Wifi 5GHz pozwala na o wiele większe transfery. Ponieważ pasmo 5GHz jest o wiele szersze, w związku z czym routery tak bardzo nie nachodzą na siebie (dlatego jest mniej zakłóceń).

Wzmacniacze WIFI + technologia MESH:

Najpierw przeczytaj w ogóle o wifi!

Istnieją urządzenia/wzmacniacze wsadzane bezpośrednio w gniazdko, które mągą (ale nie muszą) mieć port LAN. Jak to działa? Sygnał z routera głównego przechwytywany jest przez wzmacniacz, następnie wzmacniany i retransmitowany ponownie. Są to wzmacniacze np. TP-LINK TL-WA855RE N300. Oprócz takich wzmacniaczy można zastosować inny router który ma możliwość pracy jako Reapeater. Do wzmacniacza najlepiej jest puścić sygnał z głównego routera przy pomocy kabla LAN, wtedy mamy pewność że wzmacniacz spełni swoją funkcję oraz pozbędziemy się dodatkowych opóźnień. Gdy chcemy jednak aby wzmacniacz wykorzystywał wifi jako źródło sygnału musimy mieć pewność że w miejscu gdzie umieścimy nasz wzmacniacz będzie dostateczny sygnał z naszego głównego routera (najlepiej do tego celu użyć aplikacji WIFI Analyzer, instalując ją na telefonie). Większość wzmacniaczy/reapeaterów ustawia się dokładnie na ten sam kanał i z taką samą nazwą sieci, więc użytkownik nie ma pewności do której sieci łączy się jego urządzenie. Dla przykładu: mamy router na parterze który wysyła SSID - NASZA_SIEC. Ustawiając reapeater na piętrze w podstawowej konfiguracji też mamy SSID - NASZA_SIEC. Więc łącząc się nie mamy 100% pewności do którego urządzenia łączymy się w danym momencie. Najlepiej jest w takim przypadku kiedy przemieszczamy się z parteru na piętro rozłączyć i połączyć ponownie z siecią. Wtedy nasze urządzenie połączy się do urządzenia o mocniejszym sygnale, a jeszcze lepiej ustawić na reapeaterze SSID ze zmienioną nazwą np. NASZA_SIEC1.

Technologia MESH pozwala na na swobodne poruszanie się po całym domu. Urządzenia mesh komunikują się między sobą (podobnie jak BTSy w sieciach GSM), wymuszając przełączenie się użytkownika do innego punktu dostępowego. Wszystko dzieje się automatycznie i użytkownik nie musi nic zmieniać po swojej stronie. Ale należy od razu zaznaczyć że kupno tylko routera który obsługuje technologię MESH nic nie zmieni, bo do działania tej technologii potrzebne są co najmniej 2 urządzenia obsługujące tę technologię (z reguły tego samego producenta).

Publiczny adres IP

Aby sprawdzić czy posiadamy publiczny adres IP („widziany ze świata”), należy np. wejść na http://twojeip. pl i odczytać ten adres. Jeśli adres jest taki sam jaki znajdziemy w statusie routera to oznacza to iż nasz adres jest publiczny. Uwaga! Publiczny adres wcale nie oznacza stałego adresu!

Logujemy się na router

Aby zalogować się na router należy znać przede wszystkim jego adres IP. W tym celu sprawdzamy w statusie połączenia jaki adres bramy otrzymało nasze urządzenie. Przeważnie będzie to 192. 168. 0. 1 lub 192. 1. W większości routerów będzie również naklejka z danymi potrzebnymi do logowania pod routerem.

Po wejściu na ww adres (nie wpisujemy go w google czy innej wyszukiwarce, tylko w pasku adresu przeglądarki) zostaniemy poproszeni o podanie loginu i hasła. Jeśli nie zmienialiśmy go wcześniej to informacje te przeczytamy z naklejki pod routerem. Standardowymi loginami i hasłami są: admin/admin, admin/password.

Jeśli mamy problem z zalogowaniem się na router możemy go skasować - zazwyczaj jest to mały ukryty przycisk który możemy nacisnąć przy pomocy np. szpilki, nieraz przycisk ten jest połączony z innym (np. WPS/RESET). Przycisk trzymamy naciśnięty przez 10-30 sekund, na pewno zobaczymy że router został skasowany bo w pewnym momencie diody zaczną inaczej mrugać.

UWAGA! Niektórzy ISP wymagają specjalnych ustawień routera po stronie WAN (dostawcy), więc skasowanie routera spowoduje BRAK INTERNETU, aż do momentu poprawnej konfiguracji portu WAN.

UWAGA! Jeśli choć trochę zależy Ci na bezpieczeństwie swojej sieci i urządzeń w niej pracujących nie należy pozostawiać fabrycznych haseł! Nie ustawiaj również hasła do zmiany konfiguracji routera takiego samego jak hasła zabezpieczającego swoją sieć WIFI!

Przekierowania portów

Aby przekierować porty musimy posiadać adres PUBLICZNY. Kiedy posiadamy adres wewnętrzny/niepubliczny przekierowania portów nic nie dadzą.

W routerze znajdujemy zakładkę PORT FORWARDING/VIRTUAL SERVER i tam wpisujemy odpowiednie dane.

Skąd mam wiedzieć który port wymaga przekierowania?

Wystarczy odpalić na komputerze aplikację, którą chcemy przekierować, a następnie w linii poleceń (windows)/terminalu (linux) odpalić program o nazwie 'netstat'. Program ten pokazuje jakie adresy oraz porty są aktualnie używane oraz na których komputer obecnie 'nasłu######e'. Porty są podane po znaku ':' czyli zapis np. '0. 0:25' będzie oznaczał wszystkie adresy na porcie 25. Z powyższego wynika, że przekierować musimy port 25

PING - jak to jest z tym pingiem?

PING określa czas pomiędzy urządzeniami. Można pingować dowolne urządzenie (co wcale nie oznacza, że każde urządzenie musi odpowiadać na zapytania ping). Jeśli podajesz “mam ping xxx” to podaj też do czego ten ping jest zrobiony. Samo stwierdzenie że masz ‘ping’ jest poprostu śmieszne, to tak samo jakbyś powiedział ‘mam klucze’, super że masz, większość ludzi ma ale do czego?

Tak naprawdę nie ma znaczenia czy masz ping na 1ms czy 40ms. Ważne aby był na stałym poziomie.

Podwójny NAT (czyli router za routerem):

Może tworzyć różne problemy z działaniem internetu, aby się go pozbyć należy zrobić jedną z poniższych czynności:

1. Zadzwonić do ISP i poprosić o zrobienie portu w BRIDGE oraz poprosić o podanie danych konfiguracyjnych i ustawić zgodnie z wytycznymi router (najlepsze rozwiązanie, nie tracimy kontroli nad własną siecią)

2. Włączyć router w tryb BRIDGE

3. Jeśli nie ma takiej opcji, wyłączyć w routerze tryb DHCP i podłączyć kabel z WAN do LAN.

"Nie można połączyć się z tą siecią"

Komunikat pojawia się kiedy szyfrowanie i/lub tryb pracy routera nie jest wspiererany przez kartę wifi lub sam system. Aby sprawdzić co jest przyczyną należy wykonać poniższe kroki:

1. Zaloguj się na router

2. Ustaw wszystkie możliwe tryby pracy dla routera) czyli B/G/N na 2. 4GHz, a na 5GHz A/N/AC.

3. Sprawdź czy działa

4. Jeśli nie pomoże - przestaw dodatkowo szyfrowanie połączenia na BRAK

5. Sprawdź czy działa

Nie widzę na urządzeniu swojej sieci WIFI, inne urządzenia widzą ją

Urządzenie nie wspiera kanału na którym pracuje router. Z reguły routery ustawione są na automatyczną zmianę kanałów, czyli po każdym restarcie (i ew. co pewien czas), sprawdzany jest możliwie najczystszy kanał i ten jest wybierany do dalszej pracy.

Kanały których mogą nie widzieć urządzenia to w przypadku 2, 4GHz - 13, a w przypadku 5GHz - wszystkie kanały >50. 

Aby zmienić te ustawienia wystarczy zalogować się na router i wybrać odpowiedni kanał "na sztywno".

w wolnym czasie dopiszę jeszcze trochę


HorribleNick
Posty: 15
Rejestracja: 12 mar 2022, 18:27
Has thanked: 2 times

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Lambrso pisze: ↑21 lis 2022, 14:48Czy da się w miarę miło i rozsądnie zagrać w grę na dwóch (2) graczy?
Z góry dziękuje za odpowiedź.

Mam kilka rozgrywek za sobą, ale odradzam raczej. Interakcja między graczami to jedna z głównych cech, a w odróżnieniu do nawet Roota, nie bardzo jest to czym zastąpić. Zagrać na dwie osoby można, ale chyba nie ma zbyt po co. Jedna osoba łatwo się może rozpędzić i odjechać, a za taką cenę wiele znacznie lepszych na dwie imo.
Gra ma bota którego można użyć jako postać, ale nigdy nie przemogłem się, więc być może on ratuje.

Drmv
Posty: 11
Rejestracja: 18 paź 2021, 03:41
Has thanked: 5 times
Been thanked: 18 times
Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)

Postautor: Drmv »

Yar-Chan pisze: ↑26 lis 2022, 20:17Oglądam sobie swój egzemplarz. Żeton Tytułu Wiernego Przysiędze/Uzurpatora.

Tytuł - Przebudzenie: jeśli jesteś Banitą, odwróć tytuł.

Uzurpator - Przebudzenie: jeśli jesteś Banitą, odwróć tytuł.

Hmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

Sprawdziłem, u mnie też. Nawet w instrukcji się to pojawia. Może to w wersji anglojęzycznej jest błąd?

Spoko to tylko nieścisłości w instrukcji, niewidoczny napis parocentymetrowy na neoprenowej macie i przejęzyczenie na kafelku z warunkiem zwycięstwa. No biggie, naprawi sie w dodruku, będzie można kupić jeszcze jedną kopie gry za 400zł. A jak w niej też będą błędy to połączy się nasze puzzle za 800zł w jeden zestaw bez błędów.

Szkoda.

SetkiofRaptors
Użytkownik wspierający
Posty: 300
Rejestracja: 15 maja 2020, 02:04
Has thanked: 144 times
Been thanked: 204 times
Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)autor: SetkiofRaptors »

Na marginesie wkurzaj mnie takie doprecyzowanie jak "ty tez". Niszczy to jednoznaczność języka bo wprowadza niepewność gdy gdzieś nie ma nadmiarowego ujednoznacznienia. "Każdy gracz" znaczy KAŻDY. Jak coś jest każdy poza tobą, albo "każdy przeciwnik". Choć patrząc po niektórych pytaniach o zasady czasem to ludzie faktycznie mają problem z precyzyjnym językiem.

Wrocław. Kupiłem sobie już Inis i jest super.

Propi
Posty: 859
Rejestracja: 04 sty 2019, 19:06
Has thanked: 355 times
Been thanked: 176 times
Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)autor: Propi »

SetkiofRaptors pisze: ↑04 gru 2022, 21:01Na marginesie wkurzaj mnie takie doprecyzowanie jak "ty tez". Choć patrząc po niektórych pytaniach o zasady czasem to ludzie faktycznie mają problem z precyzyjnym językiem.Jeszcze można iść w stronę "wszyscy gracze", "gracze" i "pozostali gracze", ale faktycznie jest to przestrzeń do częstych błędów i niejednoznaczności.

wrojka
Posty: 292
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 114 times
Been thanked: 127 times
Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)autor: wrojka »

Propi pisze: ↑04 gru 2022, 21:06

04 gru 2022, 21:01Jeszcze można iść w stronę "wszyscy gracze", "gracze" i "pozostali gracze", ale faktycznie jest to przestrzeń do częstych błędów i niejednoznaczności.Jest też opcja zapisu "WSZYSCY gracze", wtedy to słowo jest wyszczególnione i gracze przy pierwszym spotkaniu z kartą będą szukać tego szerszego znaczenia.
Niektóre starsze karty w Hearthstone tak mają

kokosowy14
Posty: 200
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 114 times
Been thanked: 36 times
Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)autor: kokosowy14 »

Zgłosiłem Portalowi błędy w wydaniu polskim napisali, że przyjrzą się sprawie i zweryfikują. Nie było przez dłuższy czas odpowiedzi, dosyłałem nowe błędy w miarę ich odkrywania. Natomiast jak napisałem o zwrot to odpowiedź była natychmiastowa. Chociaż tyle dobrego, że nie było problemu ze zwrotem rozpakowanej gry.

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)autor: Propi »

kokosowy14 pisze: ↑06 gru 2022, 11:24Zgłosiłem Portalowi błędy w wydaniu polskim napisali, że przyjrzą się sprawie i zweryfikują. Chociaż tyle dobrego, że nie było problemu ze zwrotem rozpakowanej gry.Zwróciłeś przez błędy czy po prostu nie spodobała się?

Mnie ten brak komunikacji zastanawia mocno i smuci - bo tytuł jest głośny, ważny, duży i drogi - nie tylko na naszym poletku, ale na światowym rynku. A tu błąd się ściele gęsto, ale bez reakcji wydawcy. Dziwne zagranie.

japanczyk
Moderator
Posty: 8608
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 2900 times
Been thanked: 2503 times
Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)autor: japanczyk » A podrzucisz tutaj w watku wszytskie bledy ktore znalazles?

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)autor: kokosowy14 »

06 gru 2022, 11:30

06 gru 2022, 11:24Mnie ten brak komunikacji zastanawia mocno i smuci - bo tytuł jest głośny, ważny, duży i drogi - nie tylko na naszym poletku, ale na światowym rynku. Dziwne zagranie.Przez błędy. Na początku się zdenerwowałem bo były błędy w instrukcji i to dość istotne bo rozłożenie gry później zobaczyłem zdjęcie tutaj umieszczone z ich materiałów karty reliktu po angielsku. Napisałem im o tym to tylko jak wspomniałem napisali, że się przyjrzą sprawie i wysłali zdjęcie polskiej karty reliktu, że jest ok. Natomiast jak wysłałem później, że jest błąd na macie i na żetonie przysięgi to nie było żadnej reakcji. Stwierdziłem, że ta cała sytuacja całkiem odebrała mi chęć do gry. Jakby była jakaś reakcja typu doślemy poprawione żetony itd to pewnie bym nie zwracał.

ariser
Posty: 1126
Rejestracja: 16 lut 2016, 19:29
Lokalizacja: Cieszyn
Has thanked: 63 times
Been thanked: 46 times
Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)autor: ariser »

To trochę odetchnąłem z ulgą, bo czaję się na Oath i planuje sobie sprawić po nowym roku. Bałem się, że będę musiał na dodruk czekać. Nie żebym pochwalał bylejakość, ale takie pierdółki to kupię ze spokojnym sercem. Żeton mogliby poprawić. Green"/>

"W grze doszło do momentu niedociągnięcia, który jest spowodowany wielkością gry i jej nieidealnością. "
vegathedog, 2019
Kupię / Sprzedam

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)autor: kokosowy14 »

japanczyk pisze: ↑06 gru 2022, 11:32

06 gru 2022, 11:24A podrzucisz tutaj w watku wszytskie bledy ktore znalazles?Na poprzedniej stronie opisywałem dokładniej błędy w instrukcji w skrócie:
Błąd w opisie komponentów mało znaczący,
Błąd w rozłożeniu kart obszarów dosyć istotny bo trzeba grę rozłożyć w ściśle określony sposób
Błąd na macie a mianowicie brak tytułowego "Oath" w prawym dolnym rogu,
Błąd na żetonie tytułowej przysięgi a mianowicie na stronie Uzurpatora gdzie zamiast napisu, że jak masz żeton po tej stronie w fazie przebudzenia to wygrywasz jest taki sam tekst jak po stronie Oathkeepera czyli obróć żeton na drugą stronę.

Błędy nie są jakieś rażące ale jest ich sporo moim zdaniem ale jakby Portal szybko zareagował tak jak Lucrum przy Imperium czy Galaktyka przy Zatoce Kupców to nie byłoby problemu a tak to jest jak jest.

adeks9
Posty: 76
Rejestracja: 28 sie 2020, 13:31
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 11 times
Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)autor: adeks9 »

Mam swój egzemplarz, ale jeszcze nie miałem czasu się wczytywać. Z tego co piszecie jest tych błędów faktycznie trochę. Nie są kluczowe dla rozgrywki, ale jednak warte naprawienia i uwagi.

Z tego co widzę Portal stosuje metodę rozwiązywania problemów poprzez przeczekanie. Been there, done that, ale niestety jeśli się przesadzi, to może mocno zaszkodzić.

Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)autor: japanczyk »

Jak dla mnie to poki co istotnym bledem jest zeton przysiegi i błąd w rozłożeniu kart obszarów dosyć istotny bo trzeba grę rozłożyć w ściśle określony sposób

Reszta to jakas nieistotna kosmetyka (brak napisu z nazwa gry na macie? serio? ), wiec nie to zebym bronbil portal bo jak zwykle dali ciala, ale nie przesadzajmy nagle, ze jest tu jakies zatrzesienie bledow

Zerthin

Posty: 13
Rejestracja: 06 sty 2019, 12:19
Has thanked: 28 times
Been thanked: 35 times
Re: Oath: Chronicles of Empire and Exile (Cole Wehrle)autor: Zerthin »

Dobra. Wrzucam znalezione przeze mnie (oraz na tym forum - sam nigdy nie zajrzał bym do Mechanicznego księcia) błędy.

Przyznaję, że nie do końca wiem jak to sformatować, żeby było czytelne

Link do Excela, w który mi się to wygodnie wpisywało:
https://1drv. ms/x/s! AulGahuy2OyCgUT1NRJ... c? e=qTndvJ

Jeśli znajdziecie coś więcej albo jesteście w stanie obalić/poprawić lepiej błędy, które tu listuję - dawajcie znać!
Lista w następny poniedziałek leci jeszcze do Portalu na maila, żeby nie mogli powiedzieć, że nie widzieli (skoro tutaj głównie Marketing zagląda i na tym kończy się kontakt)

MIEJSCE BŁĘDU | JEST | POWINNO BYĆ | NOTATKA
Planszetka Banity (każda)- PRZEBUDZENIE | obróć tytuł Wiernego przysiędze | obróć tytuł Wiernego Przysiędze | cała reszta nomenklatury gry pisze Przysiędze z wielkiej litery
Planszetka Banity (każda) - Akcja przeszukanie | 1 DOBIERZ | DOBIERZ |
Planszetka Banity, obywatela (każda) i kanclerza - Akcja handel | [symbol przychylności] za odpowiadającego doradcę | [symbol przychylności] za każdego odpowiadającego doradcę |
Planszetka Banity, obywatela (każda) i kanclerza - Akcja handel | [symbol sekretu] za odpowiadającego doradcę | [symbol sekretu] za każdego odpowiadającego doradcę |
Mapa myśli Mechanicznego Księcia - ramka po prawej stronie prawego dolnego kwadratu | Can't Play Card? | Nie można zagrać (karty? )? | Nie zamierzam nigdy uczyć się zasad mechanicznego księcia - możliwe że w każdej ramce brakuje słowa 'karty', a możliwe, że wynika to z kontekstu. Nie zmienia faktu nieprzetłumaczonego zdania. Bardzo proszę kogoś kto przebrnął przez tą ścianę tekstu o weryfikację!
Tytuł Wiernego Przysiędze - kafelek (i każde wystąpienie terminu | Tytuł Wiernego Przysiędze | Wierny Przysiędze | Albo tak. Albo czemu gra nie operuje wszędzie na nomenklaturze TYTUŁU UZRURPATORA? W angielskiej wersji jest po prostu OATHKEEPER a nie OATHKEEPER TITLE (co jest nazwą samego kafelka ale nie występuje na kafelku)
Uzurpator - kafelek | PRZEBUDZENIE: jeśli jesteś... | PRZEBUDZENIE: Zwyciężasz! |
Mata gry | Brak logo gry w prawym dolnym rogu mapy | Logo gry w prawym dolnym rogu mapy | Słowo interior. Nie wybaczę. Jest tyle fajnych tłumaczeń na Hinterland i wybieracie Interior...
Strona www | Na 06. 12. 2022 brakuje instrukcji przeczytaj mnie najpierw | Powinna być instrukcja | Ludzie widzą tą ścianę tekstu w instrukcji i się poddają.
Sztandar Miłości Ludu - strona: ciżba | PRZEBUDZENIE: (... ) onajmniejszej | PRZEBUDZENIE: (... ) o najmniejszej |
Instrukcja - Najpierw Przeczytaj Mnie - strona 6 - krok 2 | na ilustracji od d do e | na ilustracji od a do e | O dziwo na karcie jest dobrze
Instrukcja - Najpierw Przeczytaj Mnie - strona 25 - ODPOCZYNEK - ostatnie zdanie | Odładam żeton Przychylnosci z Namiotów do banku Nomady | Odładam żetony Przychylnosci z Namiotów i Starszyzny do banku Nomady |
191 (bestia) - Tęsknota za Naturą | z dowolnego banku | z dowolnych banków |
117 (ład) - Pogłówne | twoim regionie | regionie z twoim pionkiem | Zgodnie z 5. 1. 4. I twoim Regionie to dowolny region którym rządzę, a tu ma być region w którym jest mój pionek
141 (dom) - Rymarze | zyskujes | zyskujesz | I w ogóle DOM. Potężny aspekt o który opiera się świat. A Hearthguard to będzie Straż Pożarna? Przecież już mieliśmy Interior. Może da się z tego coś jednak wykrzesać (huehue)
143 (dom) - Herold | po zakończeniu Najazdu jednego gracza na innego gracza | po zakończeniu Najazdu innego niż ty gracza na dowolnego gracza |
172 (nomada) - Rączy Rumak | masz do trzech Chorągwi | masz 3 lub mniej Chorągwi | do 3 włącznie? W obecnym tłumaczeniu zaczyna się dyskusja kiedy gracz ma równo 3 chorągwie

Najpierw przeczytaj mnie. Cablematic Ble 232d E

Bezpośredni link do pobrania Najpierw przeczytaj mnie. Cablematic Ble 232d E

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Najpierw przeczytaj mnie. Cablematic Ble 232d E