Emerson CF930BS00 jest nową generacją klimatyzatora typu split firmy Emerson, który jest wyposażony w zaawansowane technologie. Jego funkcje obejmują szybki start i opóźnienie wyłączenia, które współpracują z filtrem FIT, aby zapewnić świeże i czyste powietrze w Twoim domu. Klimatyzator jest wyposażony w trzy tryby pracy, które możesz dostosować do Twoich potrzeb. Oprócz tego jest on wyposażony w technologię Smart Cooling, która umożliwia automatyczne dostosowywanie temperatury w Twoim domu w zależności od Twoich potrzeb. Emerson CF930BS00 jest również wyposażony w funkcję automatycznych ustawień, która pomaga ustawić i dostosować temperaturę w Twoim domu.
Ostatnia aktualizacja: Najczęściej zadawane pytania Emerson Cf930bs00
Inteligentne szkła Transitions® można czyścić tak samo jak większość soczewek okularowych – preparatem do czyszczenia okularów, delikatnym mydłem lub ściereczką do czyszczenia soczewek okularowych. Szkieł korekcyjnych nie wolno czyścić płynem do mycia szyb, ponieważ zawiera on substancje chemiczne, które mogą rozpuścić powłokę znajdującą się na soczewkach.
Należy również uważać, aby nie wycierać soczewek materiałami, które mogłyby je porysować, na przykład chusteczkami higienicznymi lub ręcznikami papierowymi.
W przeciwieństwie do przezroczystych szkieł okularowych, które pozostają przejrzyste w każdej sytuacji, szkła Transitions® automatycznie dostosowują się do zmieniającego się światła, zapewniając oczom dokładnie taką ilość cienia, jakiej potrzebują w danej sytuacji, co pozwala zobaczyć otoczenie w najlepszym świetle.
Pomagają one również chronić oczy przed promieniami UV oraz zapobiegają mrużeniu i zmęczeniu oczu.
Technologia Inteligetnych szkieł fotochromowych Transitions Optical jest stale udoskonalana. Szkła Transitions nie są takie same, jak dziesięć, pięć czy nawet trzy lata temu. Soczewki Transitions® Signature™ na zewnątrz przyciemniają się do odpowiedniego stopnia zabarwienia, wracają do przejrzystości szybciej niż nasze poprzednie generacje soczewek, a w pomieszczeniach są tak samo przejrzyste jak soczewki przezroczyste.
W naszej bogatszej niż kiedykolwiek ofercie znajduje się obecnie szeroka gama produktów odpowiadających na zróżnicowane potrzeby. Poza soczewkami Transitions Signature mamy również soczewki Transitions® XTRActive®, które zostały zaprojektowane tak, aby zapewnić dodatkową ochronę przed światłem na zewnątrz, w pomieszczeniach, a nawet w samochodzie. Są to nasze najciemniejsze soczewki do codziennego użytku, które sprawdzają się nawet w najgorętszym klimacie i przyciemniają się w samochodzie.
Inteligentne szkła Transitions® aktywują się w reakcji na światło UV. Stopień natężenia promieniowania UV będzie miał wpływ na stopień zaciemnienia szkieł. To właśnie dzięki temu pozwalają Ci one zobaczyć życie w odpowiednim świetle. Soczewki mogą zachowywać się nieco inaczej w ekstremalnych sytuacjach.
Na przykład temperatura może mieć wpływ na czas reakcji technologii fotochromowej. Naukowcy Transitions Optical nieustannie pracują nad udoskonalaniem technologii i tworzeniem receptur, które zapewniają idealną równowagę między promieniowaniem UV a temperaturą szkieł.
W odróżnieniu od okularów przeciwsłonecznych Inteligentne szkła Transitions® są zazwyczaj przejrzyste i przyciemniają się po wystawieniu na działanie światła UV. W sposób ciągły i płynny dostosowują swój poziom przyciemnienia, aby zwiększyć komfort widzenia w zmiennych warunkach oświetleniowych, a następnie znów stają się przejrzyste w sytuacjach, w których nie występuje promieniowanie UV, np. w pomieszczeniach zamkniętych i w nocy.
Natomiast okulary przeciwsłoneczne mają ustalony odcień - niezależnie od sytuacji zawsze mają tę samą barwę i rzadko są dobrym rozwiązaniem w pomieszczeniach.
Nie ma się czego obawiać. Technologia zastosowana w naszym procesie fotochromowym sprawia, że barwniki fotochromowe są częścią soczewki, nie można ich zdrapać ani odkleić, a ich trwałość jest przewidziana na cały okres użytkowania szkieł okularowych. W razie problemów z soczewkami zalecamy kontakt ze specjalistą ochrony wzroku lub z salonem optycznym, w którym zakupiono okulary.
Inteligentne szkła Transitions® są wyposażone w opatentowane barwniki fotochromowe, które umożliwiają szybką aktywację, czyli przyciemnienie soczewek pod wpływem promieniowania ultrafioletowego słońca. Im silniejsze są promienie UV, tym ciemniejsze stają się soczewki. W przypadku braku promieniowania UV, np. w pomieszczeniach zamkniętych lub w nocy, szkła wracają do swojego pierwotnego stanu. Aby zaspokoić zróżnicowane potrzeby naszych klientów, oferujemy różne opcje soczewek, w tym rodzinę szkieł codziennych, które można nosić przez cały dzień w pomieszczeniach i na zewnątrz:
- Inteligentne szkła Transitions® Signature® GEN8™
- Inteligentne szkła Transitions® XTRActive™ New Generation
- Inteligentne szkła Transitions® XTRActive® Polarized™
Rozmowa kwalifikacyjna – pytania i odpowiedzi
W większości przypadków pytania na rozmowie rekrutacyjnej można przewidzieć, ponieważ część z nich się powtarza. Pamiętaj, że Twoim celem jest przekonać rozmówcę, że to właśnie Ty jesteś idealnym kandydatem na to stanowisko. Najłatwiej możesz to zrobić udzielając dobrych odpowiedzi na pytania rekrutera. Każde pytanie ma na celu sprawdzenie, czy to właśnie Ty posiadasz cechy idealnego kandydata.
Poniżej znajduje się zestawienie 15 najczęstszych pytań na rozmowie rekrutacyjnej.
Poznaj najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej:
1. Co Pan/Pani wie o naszej firmie?
Takie pytanie na rozmowie o pracę pada często i należy do dość trudnych. Idealny kandydat powinien wiedzieć czym zajmuje się firma. Pracodawcę możesz zaskoczyć wskazując na swoje cechy, które przydadzą się do jej rozwoju.
Odpowiedź: Przygotowanie się do tego pytania nie jest trudne. Wystarczy poświęcić kilka minut na sprawdzenie strony internetowej i podstawowych informacji o firmie. Wtedy na pewno pozytywnie zaskoczysz rekrutera!
2. Co sprawiło, że chce Pan/Pani pracować w naszej firmie?
Pracodawca lub rekruter chce się dowiedzieć czym kierowałeś się w wyborze tej oferty. Zależy jemu na osobie, która lubi swoją pracę oraz chce się rozwijać w danym kierunku.
Odpowiedź: Na pewno nie możesz odpowiedzieć, że głównym czynnikiem są kwestie zarobkowe. Pomyśl co może dać Ci praca w tej firmie i jakie korzyści wyniesiesz z niej dla siebie. Jeśli to zrobisz, drugie pytanie masz z głowy 🙂
3. Ile Pan/Pani chciałby/aby zarabiać?
Przyszły pracodawca musi być pewny, czy będziesz pracować za proponowaną stawkę oraz czy będzie Cię ona satysfakcjonowała.
Odpowiedź: Przygotuj sobie pewne „widełki”, czyli od – do. Wtedy jest większe prawdopodobieństwo, że trafisz w stawkę, którą zaproponuje pracodawca. Dodatkowo, w razie takiej potrzeby, łatwiej będzie Ci negocjować pensję.
4. Jakie są Pana/Pani mocne strony?
To pytanie daje szansę na przedstawienie swoich zalet, istotnych z punktu widzenia danego stanowiska. Jeszcze przed rozmową zastanów się jakie są Twoje zalety, w czym najlepiej się sprawdzasz i za co może cenić Cię pracodawca.
Odpowiedź: Możesz tutaj wymienić swoje umiejętności, doświadczenie zawodowe oraz zainteresowania, które mogą przydać się na stanowisku, na które aplikujesz.
5. Jakie są Pana/Pani słabe strony?
Każdy ma pewne wady, ale można próbować je korygować. Na pewno nie wymieniaj tutaj tego, że często się spóźniasz, zasypiasz do pracy i szybko się nudzisz, dlatego najprawdopodobniej za 3 miesiące i tak zmienisz pracę. Jeśli tak jest, musisz nad sobą popracować!
Odpowiedź: Prawidłową odpowiedzią na zadane pytanie jest: „Nie mam takich wad, które miałyby istotny wpływ na jakość wykonywania tej pracy”.
6. Czy ma Pan/Pani jakieś zainteresowania? Jeśli tak, to jakie?
Oprócz tego jakim będziesz pracownikiem, pracodawca chce wiedzieć jakim jesteś człowiekiem oraz czym zajmujesz się poza pracą. Podziel się tym, co lubisz robić po pracy, co Cię satysfakcjonuje.
Odpowiedź: PAMIĘTAJ! Wypowiedź na temat zainteresowania i hobby musi być zgodna z tym, co znajduje się w CV.
7. Kiedy Pan/Pani może rozpocząć pracę?
Pracodawca lub rekruter na pewno zapyta o to, od kiedy możesz zacząć świadczyć usługi na stanowisku, o które się ubiegasz. Lepiej przemyśl od kiedy mógłbyś zacząć, by płynnie odpowiedzieć na to pytanie. Niezbyt dobrze będzie wyglądać, jeśli dopiero podczas rozmowy zaczniesz się nad tym zastanawiać czy przypominać sobie inne zobowiązania.
Odpowiedź: Na to pytanie musi być zawsze taka sama: „Od zaraz”: –) Gdy już otrzymasz tą pracę zawsze będzie możliwość ustalenia terminu rozpoczęcia, który będzie odpowiadał również Tobie. Pokaż jednak, że Ci na niej zależy i że najlepiej by było zacząć jak najszybciej!
8. Czy może Pan/Pani opowiedzieć nam o sobie coś więcej?
Samo CV i podstawowe pytania nie wystarczą, by poprawnie ocenić Twoje kompetencje. Dlatego podczas rozmowy mogą pojawić się dodatkowe pytania, aby co nieco doprecyzować lub uściślić.
Odpowiedź: Najlepiej poruszaj się w tematach swojej kariery zawodowej, krótkiej historii ze swojego życia (np. gdzie się wychowałeś), czy opowiedz o dotychczasowych zadaniach na poprzednich stanowiskach. Możesz również wspomnieć o swoim hobby czy zainteresowaniu.
9. Dlaczego już Pan/Pani nie pracuje w poprzednim miejscu?
To pytanie ma na celu sprawdzić czy zatrudnienie Ciebie na danym stanowisku nie będzie błędem oraz czy nie stanie się tak, że za chwilę będziesz próbować odejść z danej firmy. Pracodawcy wolą wiedzieć to wcześniej, bo wdrożenie nowej osoby do pracy zajmuje sporo czasu, ale też często wiąże się z kosztownymi szkoleniami.
Odpowiedź: Najlepiej, jeśli powiesz coś w stylu: „W wyniku zmian organizacyjnych u poprzedniego pracodawcy”, „Uważam, że ta praca da mi większe możliwości rozwoju”. Odpowiadając na to pytanie nie możesz zataić ważnych faktów zakończenia współpracy z poprzednim pracodawcą.
Ważne! Nigdy nie wypowiadaj się źle o swoim poprzednim miejscu pracy i o pracodawcy.
10. Czy obecnie uczestniczy Pan/Pani w innych procesach rekrutacyjnych?
Wbrew pozorom, to proste pytanie może pokazać Twoją determinację w podjęciu pracy zarobkowej oraz ujawnić ambicje.
Odpowiedź: W tym przypadku dobrą odpowiedzią będzie informacja, że rozważasz wiele możliwości, które są odpowiednie dla Twoich umiejętności i kwalifikacji.
11. Na czym polegała Pan/Pani poprzednia praca?
Tym pytaniem rekruter chce zwyczajnie sprawdzić to, jak bardzo odpowiedzialne stanowisko sprawowałeś w poprzednim miejscu pracy i czy ma ono cokolwiek wspólnego z tym, o które aktualnie się ubiegasz.
Odpowiedź: Podziel się tym, co należało do Twoich obowiązków podczas dotychczas zdobytego doświadczenia (obowiązki na poprzednim stanowisku, umiejętności, które były Ci potrzebne oraz te, które udało Ci się nabyć dzięki poprzedniej pracy).
WAŻNE! Nigdy nie kłam na temat obowiązków, bo rekruter może sprawdzić Twoją prawdomówność poprzez telefon do Twoich poprzednich pracodawców.
12. Dlaczego to właśnie Pana/Panią powinniśmy zatrudnić?
To pytanie z cyklu „Masz minutę, żeby mnie do siebie przekonać”. Ma sprawdzić Twoją pewność siebie, płynność odpowiedzi i wiarę we własne umiejętności.
Odpowiedź: Możesz się odwołać do swoich zalet, posiadanych kwalifikacji oraz doświadczenia zawodowego.
RADA: Udziel szybkiej odpowiedzi i bądź pewny siebie.
13. Dlaczego w Pana/ Pani karierze zawodowej jest przerwa w zatrudnieniu?
Pracodawca chce wiedzieć co wtedy się z Tobą działo, jak i na co wykorzystałeś ten czas.
Odpowiedź: Najlepiej, jeśli podczas tej odpowiedzi wspomnisz o tym, że zdecydowałeś/aś się postawić na samorozwój, przebranżowienie, kursy i szkolenia, aby lepiej zdefiniować swoją ścieżkę kariery. Oczywiście, jeśli to prawda: –)
14. Jakie są Pana/Pani plany na przyszłość?
To pytanie również ma upewnić pracodawcę bądź rekrutera, że kilka miesięcy po otrzymaniu pracy zwyczajnie ją rzucisz.
Odpowiedź: Plany na przyszłość powiąż z firmą, w której ubiegasz się o pracę. W tym pytaniu pracodawca ma na myśli głównie spójność celów zawodowych.
15. Czy ma Pan/Pani do nas jakieś pytania?
W zestawieniu 15 najczęstszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej nie mogło zabraknąć tego, które w zasadzie kończy spotkanie rekrutacyjne, a jego pojawienie się jest niemal pewne.
Odpowiedź: Pytanie powinno dotyczyć tego co nas interesuje, np. zakres obowiązków i odpowiedzialności na danym stanowisku.
Ważne! Twoje pytania nie mogą być powtórzeniem tego, co było tematem rozmowy. Jeśli tak się stanie, wyjdziesz na osobę nieuważną, zakręconą lub niepotrafiącą się skupić.
Podsumowując, wyżej wymienione 15 najczęstszych pytań na rozmowie kwalifikacyjnej to nie stały zestaw, który zawsze pojawia się podczas takiego spotkania. Jest to jednak zestawienie stworzone przez osoby, które zajmują się rekrutacją i mają bardzo wiele takich rozmów za sobą. Jest bardzo duża szansa, że część z nich pojawi się na Twoim spotkaniu rekrutacyjnym, dlatego teraz powinno Ci już pójść o wiele lepiej! W końcu znasz już najczęstsze pytania na rozmowie kwalifikacyjnej. Trzymamy kciuki! 🙂
Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą EMAT – jako agencja pracy tymczasowej oferujemy usługi: zatrudnienie cudzoziemców, dofinansowanie dla firm , rekrutacje pracowników
Na co uważać przy korzystaniu z oświetlenia LED o dużej mocy?
Przede wszystkim najważniejsze jest, by nie dopuścić do przegrzania się LED-ów. Ponadto, zagrożeniem jest nawet trwające krótką chwilę dołączenie napięcia, które charakteryzuje się przeciwną polaryzacją do polaryzacji przewodzenia.
LEDy o dużej mocy - czy wymagają chłodzenia?
Aby zmaksymalizować sprawność świetlną LED-ów, należy je chłodzić. Wynika do z tego, że duża moc sprawia, iż takie oświetlenie podnosi temperaturę do 120 stopni Celsjusza, a wzrost temperatury powoduje znacznie szybsze zużywanie się struktur. Dodatkowe opcje zmian barwy światła wpływają na sprawność świetlną. Ponadto wierność oddawania barw na wyświetlaczach, również może się pogorszyć.
Czym zasilać diody LED?
Naturalną rzeczą jest zasilanie oświetlenia prądem stałym. Jednak istotną kwestią jest odpowiedni kierunek polaryzacji diody („prawidłowe przyłożenie biegunów zasilania +/-„), czyli biegun dodatni powinien być podłączony do anody diody, a ujemny do katody.
Jaki jest czas włączenia i wyłączenia światła LED?
Czas jest bardzo krótki. Włączenie diody nie przekracza 100 ns, natomiast czas wyłączenia 200 ns. Porównując te wartości do adekwatnych czasów zwykłych żarówek, LEDy charakteryzują się czasem o ponad 2 miliony krótszym, ponieważ klasyczna żarówka osiąga 90% swojej światłości w 200 ms.
Czy światło LED jest odporne na uderzenia?
Odpowiedź jest jednoznaczna. Tak, diody są odporne na wszelkie wstrząsy i uderzenia. W swojej konstrukcji nie mają żadnych kruchych elementów. Ponadto, przewody elektryczne i chip diody dodatkowo zabezpieczone są przezroczystym, wytrzymałym materiałem albo sylikonem. I to między innymi dzięki temu, oświetlenie LED może być montowane tam, gdzie wydaje się to niemożliwe.
Jak powstaje światło LED o białej barwie?
Oświetlenie LED ma to do siebie, że promieniuje w bardzo wąskim zakresie widma, jest monochromatyczne. Biała barwa światła ma zakres widma od 420 nm do 760 nm, co oznacza, że uzyskanie go ze złącza półprzewodnikowego jest po prostu niemożliwe. Jak zatem tworzy się białe światło? Jest na to kilka sposobów.
Pierwszym z nich, najdroższym, ale i najbardziej wydajnym jest zmieszanie trzech podstawowych barw światła: niebieskiego, zielonego i czerwonego. Wymieszanie tych barw musi być odbyć się w ściśle określonych proporcjach. Zwykle wygląda to tak, iż wstawia się potrójne chipy z oddzielnymi obwodami sterującymi.
Kolejnym sposobem aby uzyskać białą barwę światła, jest pokrycie promieniującego w paśmie nadfioletu chipu trzema warstwami luminoforu. Każda z tych warstw odpowiada za konwersję światła UV na barwy podstawowe. Niewątpliwą zaletą tej metody są niższe koszty. Jednak wady są dosyć znaczące, ponieważ konstruując białe światło w ten sposób nie da się wyeliminować szkodliwego prominiowania UV całkowicie, a wydajność energetyczna jest obniżona.
Do powstania najnowszej metody uzyskiwania białego światła przyczyniły się dwa powyższe sposoby. Wygląda to tak, iż żółtym luminoforem pokrywa się niebieską diodę. Luminofor częściowo pochłania, a częściowo przepuszcza owe niebieskie światło. Efektem całego zabiegu jest zmieszanie się barwy niebieskiej i żółtej, co daje nam białą barwę oświetlenia. W zależności od tego jaki rodzaj luminoforu zostanie użyty, jest możliwość uzyskania barwy białej ciepłej lub zimnej.
Czy białe diody LED dostępne są tylko w jednej odmianie bieli?
Nie. Mamy cały szereg odmian barw światła białego. Rozpoczynając od światła zbliżonego do fluorescencyjnego- bardzo zimnego 10 000 K, poprzez chłodne - 6000 K, biel zbliżoną do światła słonecznego - 4500 K, barwę światła halogenu - 3000 K oraz światło 2700 K - bardzo ciepła barwa, zbliżona do żarówki żarnikowej.
Czym jest „temperatura barwowa”?
Temperatura barwowa jest to temperatura ciała doskonale czarnego, które wysyła promieniowanie o tej samej chromatyczności (kolorze), co promieniowanie rozpatrywane. Inaczej mówiąc, jest to obiektywna miara wrażenia barwy danego światła wyrażona w Kalwinach (K).
Jakie wielkości fizyczne występują w określaniu światła LED?
Kandele [cd] - światłość - strumień świetlny odniesiony do danego kąta bryłowego.
Lumeny [lm] - mierzą strumień światła (moc) - całkowity energetyczny efekt jego promieniowania widzialnego [o zakresie długości fali od 380 do 780 nm].
Kandela na metr kwadratowy [cd/m2] - luminacja - czyli światłość w odniesieniu do powierzchni.
Luxy [lx] - natężenie oświetlenia - powierzchniowa gęstość strumienia świetlnego, podczas gdy strumień odniesiony jest do powierzchni.
Lumeny na watt [lm/W] - skuteczność oświetlenia - czyli strumień świetlny odniesiony do pobranej przez jego źródło mocy elektrycznej.
Jaka wartość jest najważniejsza w diodach LED? Czym się kierować?
Często spotyka się, iż producenci określają moc LEDów w watt, jednak jest to niezwykle mylące, ponieważ wartość w watach nie dotyczy światła, a prądu elektrycznego, który zasila diodę, w związku z czym te wartości nie mają nic wspólnego z wydajnością świetlną. Informacje określane przez producenta powinny być zawsze uzupełnione o wartość lumenów i kandeli. Najlepiej zwracać uwagę na lumeny, ponieważ to one pokazują zdolność źródła światła do oświetlenia przestrzeni. Jednostka ta uwzględnia także, promieniowanie emitowane w wszystkich stronach, przez diodę LED.
Kiedy posługujemy się lumenami wiemy, że w sklepach znaleźć można diody z wbudowaną soczewką, które nie mają ujednoliconego kąta emisji, jak i diody bez soczewkowe. Dioda emitująca światło o wiązce bardzo skupionej, może charakteryzować się światłością znacznie wyższą, podawaną w kandelach, niż by to wynikało z jej zdolności oświetlenia obiektu podawanej w lumenach.
Jak duża jest żywotność światła LED?
Diody LED charakteryzują się najdłuższą żywotnością spośród innych źródeł światła. Niektóre z nich mogą świecić nawet do 100 000 godzin. Kiedy używa się takiego oświetlenia w stopniu umiarkowanym, standardowo, takie żarówki mogą świecić nawet 10 lat. Parametr, który określa żywotność diody LED jest czas, w jakim następuje 50-procentowy spadek strumienia świetlnego, w stosunku do stanu początkowego. Te diody, które dobrane są prawidłowo nie przepalają się w sposób szybki i gwałtowny, ich strumień osłabia się stopniowo.
Jak sprawna jest dioda LED?
Obecnie najbardziej wydatne emitery światła czerwonego mają sprawność zewnętrzną na poziomie 60%. Właśnie otrzymanie sprawności zewnętrznej jest takie trudne, ponieważ naukowcy głowią się nad problemem jak wyprowadzić światło na zewnątrz, bez ponoszenia znaczących strat. Obecnie w laboratoriach, badając sprawność na poziomie chipów, dochodzi ona do poziomu 100%.
Jak działa dioda LED?
Do działania diody LED przyczynia się zjawisko rekombinacji promienistej, tzn. ma miejsce przeskok elektronu z wyższego poziomu energetycznego na niższy, co skutkuje oddaniem energii w postaci promieniowania. Określając to inaczej, jest to zjawisko luminescencji (elektroluminescencji), która występuje pod wpływem przepływu prądu w diodzie p-n, która jest spolaryzowana w kierunku przewodzenia. Świecąca dioda nazywana jest diodą elektroluminescencyjną.