Instrukcja montażu, konserwacji i obsługi Bosch Et375fab1e

Instrukcja montażu, konserwacji i obsługi Bosch Et375fab1e jest wyjątkowym narzędziem, które ułatwia obsługę tego urządzenia. Zawiera ona wszystkie instrukcje dotyczące konfiguracji, dostosowania i utrzymywania urządzenia w dobrym stanie. Zawiera również informacje o bezpieczeństwie, jak również kroki dotyczące przeglądów i napraw urządzenia. Instrukcja ta zawiera wszystkie informacje potrzebne do prawidłowego użytkowania i obsługi urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja montażu, konserwacji i obsługi Bosch Et375fab1e

Środki do stylizacji włosów umożliwiają nie tylko ułożenie i utrwalenie nawet najbardziej wymyślnej fryzury, ale mogą także być pomocne przy codziennej pielęgnacji włosów. Kosmetyki do stylizacji włosów są trwałe i odporne na wilgoć, można je łatwo usunąć, np. przez wyszczotkowanie włosów. Wiele z nich posiada działanie ochronne. Ponadto zapobiegają puszeniu się włosów na wilgotnym powietrzu i elektryzowaniu się ich. Jakie są preparaty do stylizacji włosów i jak należy ich używać?

spis treści

 • 1. Rodzaje włosów
 • 1. 1. Włosy normalne
 • 1. 2. Włosy przetłuszczające się1. 3. Włosy suche1. 4. Typy włosów ze względu na stopień uszkodzenia1. 5. Typy włosów ze względu na średnicę przekroju włosa2. Profesjonalna stylizacja a rodzaj włosów3. Preparaty do stylizacji włosów4. Kosmetyki do stylizacji a zdrowie włosów5. Pielęgnacja włosów5. Pielęgnacja włosów zniszczonych5. Pielęgnacja włosów suchych5. Pielęgnacja włosów tłustych

1. Rodzaje włosów

Typy włosów i znajomość cyklu włosowego pozwalają na rozpoznawanie wielu schorzeń, zarówno włosów, jak i skóry głowy. Mogą również pomóc w codziennej ich pielęgnacji i stylizacji. Dla wielu osób oczywiste wydaje się, że wyróżniamy włosy normalne i przetłuszczające się. Podział ten uwzględnia jednak tylko aktywność gruczołów łojowych. Istnieje jeszcze kilka innych typów włosów, których podział bierze pod uwagę inne kryteria, takie jak stopień uszkodzenia włosów czy średnicę przekroju włosa.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

SUCHY SZAMPON

W sytuacji, kiedy nasze włosy potrzebują natychmastowego odświeżenia, a my nie możemy w danym moemencie ich umyć, z ratunkiem przychodzi suchy szampon. Sprawdź, na czym polega jego działanie.

1. Włosy normalne

Ten typ włosów mają najczęściej dzieci. Włosy te poddane działaniu hormonów w okresie dojrzewania przechodzą w typ włosów przetłuszczających się. U osób dorosłych włosy normalne występują rzadko, ze względu na aktywność gruczołów łojowych. Osoby dorosłe mają raczej włosy suche lub przetłuszczające się. Włosy normalne charakteryzuje taka ilość sebum, która choć wystarcza do tego, by chronić włosy przed utratą wody oraz przed czynnikami zewnętrznymi, nie tworzy jednak zbyt widocznej tłustej warstwy na powierzchni skóry. Włosy normalne są mocne i lśniące.

1. Włosy przetłuszczające się

Jednym z typów włosów są również włosy przetłuszczające się. Ten rodzaj włosów mają najczęściej osoby z tłustą cerą. Przyczyną przetłuszczania się zarówno skóry twarzy, jak i skóry głowy, jest nadmierna produkcja sebum. Zbyt duża ilość sebum na powierzchni włosów utrudnia odparowywanie wody ze skóry głowy. Włosy przetłuszczające się mają swoje wady i zalety. Zazwyczaj są to włosy zdrowe, mocne i mało podatne na uszkodzenia, ponieważ dodatkowa warstwa sebum chroni je i nawilża. Wady włosów przetłuszczających się, to: zbyt duży ciężar, brak puszystości, konieczność dość częstego mycia, trudności w modelowaniu, farbowaniu i ondulowaniu.

1. Włosy suche

To przeciwieństwo włosów przetłuszczających się. Włosy suche charakteryzują się zbyt małą ilością substancji tłuszczowych na powierzchni włosa. Gruczoły łojowe skóry głowy produkują zbyt mało naturalnego tłuszczu – sebum. Niewłaściwa pielęgnacja włosów suchych skutkuje szybkim odparowywaniem wody z powierzchni skóry głowy, co powoduje suchość włosów i utratę ich sprężystości. Brak odpowiedniej ilości sebum jest też odpowiedzialny za spadek odporności włosów na uszkodzenia. Włosy suche są zazwyczaj matowe, mało elastyczne, mają skłonność do rozdwajania się i są trudne w układaniu.

1. Typy włosów ze względu na stopień uszkodzenia

Łatwo jest określić stan zniszczenia włosów. Włosy zniszczone są zazwyczaj matowe, bardzo łamliwe i mają skłonność do elektryzowania się. Przyczyną zniszczenia włosów są najczęściej: nieprawidłowa pielęgnacja, farbowanie włosów za pomocą farb trwałych, zabiegi z użyciem gorącego powietrza (częste suszenie, prostowanie) czy też źle wykonana trwała ondulacja.

Włosy niezniszczone charakteryzują się zdrowym wyglądem. Struktura włosów nie jest naruszona. Włosy niezniszczone są mocne, lśniące i nie mają tendencji do wypadania.

1. Typy włosów ze względu na średnicę przekroju włosa

Średnica włosów przeciętnych to 70μm, natomiast włosów grubych nawet 100μm. Włosy przeciętne najczęściej występują u ludzi dorosłych, żyjących w klimacie umiarkowanym. Z kolei włosy grube najczęściej ma rasa czarna. Włosy grube są bardziej sztywne i odporne na zabiegi chemiczne.

Włosy cienkie inaczej określa się je jako włosy delikatne. Ich średnica wynosi tylko 40μm, są zwykle mało puszyste, wiotkie i trudne do ułożenia. Mogą się łatwo przetłuszczać. Spotykane przede wszystkim u małych dzieci, później zaś mogą przejść we włosy przeciętne czy też grube.

Jeśli zastanawiasz się, jak dbać o włosy, najpierw poznaj swój typ włosów. Pomoże to w doborze odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji włosów – odżywek i szamponów – by włosy pozostały jak najdłużej piękne i zdrowe.

2. Profesjonalna stylizacja a rodzaj włosów

Zanim zdecydujemy się na zakup jakiegoś preparatu do układania włosów, powinniśmy wziąć pod uwagę, jaki rodzaj włosów mamy i którą wadę włosów chcemy ukryć.

 • Cienkie włosy – często przylegają do skóry głowy. Aby je unieść, należy opuścić głowę i spryskać je lakierem od dołu, następnie układać fryzurę. W przypadku cienkich włosów warto stosować dwa rodzaje pianek: utrwalającą piankę na nasadę włosów i słabszą piankę na końcówki.
 • Włosy osłabione farbowaniem – w tym przypadku warto stosować tylko preparaty z naturalnymi składnikami, które będą nawilżały i wygładzały powierzchnię włosów.
 • Włosy zniszczone – wymagają odpoczynku od środków do stylizacji. Warto poradzić się fryzjera, jakiego szamponu i jakiej odżywki trzeba używać, aby zniszczone włosy zregenerowały się.
 • Włosy mocno poskręcane – będą lepiej wyglądały, jeśli podkreśli się kształt loków. W tym celu najlepiej użyć żelu lub wosku.
 • Włosy elektryzujące się – problem rozwiążą lakier bądź wosk.
 • Włosy matowe – połysk przywróci zastosowanie specjalnego wosku, żelu lub lakieru z właściwościami pielęgnującymi i połyskującymi.

3. Preparaty do stylizacji włosów

Istnieje wiele różnorodnych środków służących do stylizacji włosów. Wśród najpopularniejszych wymienia się:

 • Żel – utrwala i nabłyszcza fryzurę, podkreśla pazurki, loki, pasma i fale. Chroni włosy przed przesuszeniem i nie powoduje przetłuszczania. Może być zastosowany do wszystkich rodzajów włosów. Należy go nakładać na suche lub wilgotne włosy i rozprowadzać po nich grzebykiem. Żele w sprayu rozpyla się na długości fryzury.
 • Krem – ułatwia rozczesywanie splątanych kosmyków. Nawilża i natłuszcza włosy oraz zwiększa ich objętość i gęstość. Polecany jest do włosów zniszczonych farbowaniem. Nie jest wskazany do długich włosów i włosów przetłuszczających się.
 • Brylantyna – nabłyszcza, wygładza i delikatnie natłuszcza włosy. Podkreśla każdy szczegół fryzury. Wskazana jest do włosów przesuszonych, farbowanych i rozjaśnianych.
 • Wosk – nadaje miękkość, kształt i połysk włosom. Podkreśla wybrane akcenty fryzury.
 • Lakier – skutecznie chroni włosy przed wiatrem, wilgocią oraz szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Dobrze pokryje włosy, jeśli zostanie rozpylony z odległości nie mniejszej niż 30 cm. Warto umiejętnie używać lakieru i nie rozpylać go na włosy w zbyt dużej ilości, by nie sklejał kosmyków i nie tworzył wrażenia „pancerza” na głowie.
 • Pielęgnacja i stylizacja włosów domowym sposobem mogą sprawić nam sporo problemu, zwłaszcza jeśli używamy złych kosmetyków. O odpowiednie kosmetyki do stylizacji włosów możemy zapytać w salonach fryzjerskich. W niektórych można zakupić profesjonalne środki do stylizacji włosów, niedostępne w zwykłych drogeriach.

  4. Kosmetyki do stylizacji a zdrowie włosów

  Jak dbać o włosy? Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe. Produkty do stylizacji i urządzenia takie jak suszarka czy prostownica mają za zadanie pomóc nam stworzyć idealną fryzurę. Niestety, ceną za dobry wygląd bywa zdrowie włosów.

  Żel do włosów nie wnika do cebulki włosa, ale może wysuszyć włosy i zniszczyć pojedyncze pasma. Jeśli używasz żelu a twoje włosy wypadają, przyczyna leży najprawdopodobniej w innych czynnikach: dziedzicznej skłonności do utraty włosów, stresie lub na przykład w zaburzeniach hormonalnych.

  Włosy prostuje się w salonie fryzjerskim przy użyciu specjalnych środków chemicznych lub w domu korzystając z poręcznej prostownicy. Gorące powietrze i chemikalia mogą wysuszać włosy. Suche i łamliwe włosy łatwiej się rodzwajają. Bardziej poważnym uszkodzeniem jest "spalenie" włosów. Ryzyko zniszczenia wzrasta w przypadku włosów po trwałej oraz rozjaśnionych.

  Nie korzystaj z prostownicy zbyt często, a przed każdym użyciem upewnij się, że twoje włosy są suche, odżywione i pokryte ochronnym produktem do stylizacji. Urządzenie nie powinno być bardzo gorące.

  Suszenie włosów może spowodować trwałe zniszczenie włosów poprzez wysuszenie ich. Rezultatem może być nawet wypadanie włosów. Jeśli nie wiesz, jak dbać o włosy podczas suszenia, pamiętaj o użyciu odżywki do włosów. Nie korzystaj z suszarki, w której nie ma opcji suszenia chłodnym powietrzem. Po umyciu pozwól włosom schnąć przez 10-15 minut zanim zaczniesz je suszyć.

  5. Pielęgnacja włosów

  Wypadanie włosów to problem, z którym zmaga się wiele osób. Właściwa pielęgnacja włosów i skóry głowy często wystarczy, aby uporać się z utratą włosów. Istotne jest, aby dostosować zabiegi do rodzaju włosów. W przeciwnym razie stan włosów może się pogorszyć. Jak dbać o włosy? Zacznij od skóry głowy. Częstym problemem jest sucha skóra, swędzenie oraz złuszczanie naskórka. Przyczyną takiego stanu rzeczy może być: sucha, zimna pogoda, zbyt wysoka temperatura w lecie, woda, którą myjesz głowę, a także mocny szampon.

  W dbaniu o włosy pomogą ci następujące wskazówi:

  • Nie czesz ich zbyt intensywnie i unikaj fryzur ciasno spinających twoje włosy.
  • Uważaj na farby; mogą zniszczyć włosy.
  • Płyny do trwałej lub do prostowania włosów mogą podrażniac skórę głowy.
  • Suszarki oraz lokówki mogą wyrywać włosy, jeśli nie używasz ich we właściwy sposób.
  • Nie nadużywaj witamin i innych suplementów diety; nadmiar selenu może spowodować wypadanie włosów.
  • Myj włosy nawilżającym balsamem do kąpieli przeznaczonym dla suchej i zniszczonej skóry. Spłucz go dokładniej niż zwykły szampon, ponieważ produkty do kąpieli są zwykle gęstsze niż szampony.
  • Do spłukania użyj chłodnej lub letniej wody, gorąca tylko wysuszy skórę głowy.
  • Ogranicz spożycie cukru.
  • Wybieraj łagodne, naturalne ziołowe szampony i odżywki.
  • Jeśli na dworze jest zimno i sucho, nałóż na głowę czapkę lub kaptur.
  • 5. Pielęgnacja włosów zniszczonych

   Nie myj włosów codziennie, w ten sposób zmywasz z włosów warstwę ochronną. Po umyciu unikaj używania suszarki. Jeśli twoje włosy są mokre, nie rozczesuj ich, łatwo je wtedy połamać. Do pielęgnacji wybierz łagodny szampon, a po umyciu nałóż na włosy odżywkę. Jeśli jesteś poza domem, chroń włosy przed słońcem lub zimnem, a na basenie zawsze noś czepek. Dla twoich włosów istotne jest także to, co jesz. Dbaj o dietę, składniki odżywcze są niezbędne dla zdrowia twoich włosów. Ponadto nie farbuj włosów; chemikalia używane do koloryzacji niszczą włosy.

   5. Pielęgnacja włosów suchych

   Jeśli twoje włosy są suche, zadbaj o to, by w twojej diecie nie zabrakło kwasów omega 3. Znajdziesz je w łososiu, orzechach włoskich oraz w ziarnach lnu. Poza tym myj włosy co drugi dzień łagodnymi środkami przeznaczonymi do włosów suchych, a raz w tygodniu użyj silnej odżywki do włosów. Po umyciu rozczesz włosy grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach i pozwól włosom wyschnąć bez użycia suszarki, to zmniejszy łamanie i wypadanie włosów. Ponieważ końcówki włosów suchych mają tendencję do rozdwajania się, podcinaj je regularnie u fryzjera.

   5. Pielęgnacja włosów tłustych

   Jeżeli chodzi o mycie włosów tłustych, zdania są podzielone. Niektórzy zalecają, aby korzystać z szamponu dwa razy w tygodniu, inni doradzają mycie nawet codziennie, ponieważ dobry wygląd włosów wpływa korzystnie na samopoczucie. Do mycia użyj szamponu przeznaczonego do włosów przetłuszczających się. Podczas mycia łagodnie masuj skórę głowy, ponieważ zbyt intensywne ruchy prowadzą do zwiększenia wydzielania sebum. Odżywkę do włosów nałóż tylko na końcówki. Nie czesz zbyt często włosów. Nie dotykaj włosów w ciągu dnia, to przenosi tłuszcz z palców na włosy. Dbaj o dietę i pij dużo wody.

   To, jak wzmocnić włosy zależy od rodzaju włosów. Jednak bez względu na to, czy twoje włosy są suche czy tłuste, nieodpowiednia dieta i niewłaściwa pielęgnacja mogą skutkować łamaniem i wypadaniem włosów. Nie wystarczy jednak wiedzieć, jak dbać o włosy, skóra głowy także potrzebuje twojej uwagi.

   Aromaterapia w kosmetyce to nic innego, jak zastosowanie olejków eterycznych podczas zabiegów pielęgnacyjnych na ciało. Kuracja zapachami należy do niekonwencjonalnych metod leczenia. Olejki eteryczne są najbardziej przydatne w pielęgnacji skóry i włosów. Pobudzają metabolizm komórkowy i poprawiają struktury ceramidowe. Mają działanie odmładzające, ponieważ przyspieszają tempo procesów regeneracyjnych.

   spis treści

   • 1. Olejki eteryczne w kosmetyce
   • 2. Masaż aromaterapeutyczny3. Kosmetyki naturalne z olejkami eterycznymi

   1. Olejki eteryczne w kosmetyce

   Kiedy spacerujesz po łące, szczególnie wiosną lub po ciepłym letnim deszczu, możesz rozkoszować się pięknym zapachem powietrza. Dokładnie znasz zapach świeżo skoszonej trawy lub leśnej ściółki. Zapachy można rozpoznawać dzięki drobnym kropelkom olejków roślinnych unoszących się w powietrzu. Po zastosowaniu pary wodnej i skropleniu naturalnych olejków roślinnych otrzymuje się olejki eteryczne, które wykorzystywane są w kosmetyce.

   Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból? "

   Z olejków eterycznych naturalnego pochodzenia chętnie korzysta aromaterapia. Esencje eteryczne są substancjami zapachowymi, które powstają w wyspecjalizowanych komórkach roślinnych, znajdujących się w liściach, korze, pniu lub skórkach owoców.

   Olejki eteryczne są lotne, co znacznie podnosi ich skuteczność w leczeniu, choć jednocześnie stwarza konieczność przechowywania ich w szczelnych pojemnikach. Esencje eteryczne są lekkie i nietłuste, większość z nich jest bezbarwna lub jasnożółta. Wymagają odpowiedniego przechowywania, ponieważ są wrażliwe na promieniowanie ultrafioletowe.

   Aromaterapia jest chętnie stosowana w kosmetologii. Olejki eteryczne w kosmetyce wykorzystuje się m. in. do: masażu, kąpieli aromatycznych, inhalacji czy kompresów. Olejki aromatyczne mają działanie równoważące i przyspieszają proces regeneracji organizmu po chorobie. Zabiegi aromaterapeutyczne pozwalają wyciszyć się, działają na zmysły i przynoszą ukojenie.

   Ponadto, aromaterapia pozwala zwiększyć energię, zmniejsza ból, obniża napięcie nerwowe i poprawia stan skóry. Działanie olejków eterycznych polega na skracaniu czasu potrzebnego na wymianę starych komórek na nowe. Dzięki temu skóra odzyskuje młody wygląd. Olejki aromatyczne poprawiają również ukrwienie skóry, sprawiają, że staje się ona bardziej elastyczna. Przywracają cerze stan równowagi, gdyż regulują wydzielanie substancji tłuszczowych.

   2. Masaż aromaterapeutyczny

   Najpopularniejszym zabiegiem kosmetycznym, w którym wykorzystuje się olejki eteryczne, jest masaż. Technika masażu aromaterapeutycznego opiera się na trzech podstawowych ruchach: głaskaniu, rozcieraniu i ugniataniu. Masaż aromaterapeutyczny przywraca równowagę psychiczną i redukuje negatywne stany emocjonalne, takie jak: strach, gniew, frustracja, złość.

   Do masażu aromaterapeutycznego przygotowuje się specjalną mieszankę oleju bazowego z olejkiem aromatycznym. Olej bazowy należy dobierać w zależności od rodzaju cery:

   • olej migdałowy działa zmiękczająco – idealny do pielęgnacji cery suchej i wrażliwej,
   • olej z miazgi kakaowej działa nawilżająco – polecany do cery wrażliwej,
   • olej sezamowy ma działanie regulujące produkcję sebum – idealny do cery z trądzikiem różowatym,
   • olej saflorowy – nadaje się do pielęgnacji skóry suchej i odwodnionej,
   • olej z owocu awokado silnie natłuszcza skórę – używany do pielęgnacji skóry suchej i wrażliwej.

   3. Kosmetyki naturalne z olejkami eterycznymi

   Odmładzające i regeneracyjne właściwości olejków eterycznych są wykorzystywane przez wiele renomowanych firm kosmetycznych. Jednak oferowane przez nie kosmetyki oprócz substancji naturalnych zawierają również chemiczne środki konserwujące, których stosowanie podyktowane jest koniecznością długiego magazynowania. Dlatego gdy chcesz używać kosmetyków całkowicie czystych i naturalnych, powinnaś przygotować je sama. Ich skuteczność wcale nie ustępuje kosmetykom oferowanym przez ekskluzywne salony.

   • Peeling do twarzy
   • Skład: 1 łyżeczka zmielonych migdałów + 1 łyżeczka płatków owsianych + 1 szczypta soli + 1/2 łyżeczki octu owocowego + 1 kropla olejku z bazylii.

    Stosowanie: zmieszać ocet, sól i olejek z bazylii, a następnie dodać migdały i płatki owsiane. Wetrzeć mieszankę w skórę twarzy, a następnie dokładnie spłukać. Stosować raz na tydzień. Nadaje się do każdego rodzaju cery.

    • Maseczka regenerująca
    • Skład: 1 łyżka drożdży piwnych + 1 łyżka wody + 1 kropla wcześniej przygotowanej mieszanki z 1 kropli olejku z rozmarynu i 1 kropli olejku z lawendy.

     Stosowanie: dokładnie wymieszać wszystkie składniki i nałożyć na skórę twarzy. Pozostawić na 15 minut, a następnie dokładnie spłukać wodą. Używać raz na tydzień.

     • Maseczka na cellulit
     • Skład: 2 łyżki stołowe oliwy roślinnej + 5 kropli olejku z marchwi (z nasion) + 14 kropli olejku z jałowca + 10 kropli olejku z cytryny + 6 kropli olejku z grejpfruta.

      Stosowanie: używać do masażu całego ciała ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, w których występuje cellulit.

      Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

      Mezoterapia to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów w Perfect Look Clinic. Cieszy się on ogromną popularnością ze względu na szeroką gamę zastosowań oraz spektakularne efekty!

      W poniższym artykule przyjrzymy się uważnie trzem rodzajom mezoterapii wykonywanym w naszych salonach. Przedstawimy ich zastosowanie oraz różnice w przeprowadzaniu i działaniu.

      Mezoterapia igłowa

      Jest to zabieg, w którym za pomocą igły wprowadza się odżywcze preparaty w głąb skóry. Substancje aktywne nawilżają, odżywiają i regenerują skórę, dzięki czemu poprawiają jej wygląd, jędrność i elastyczność.

      Jakie działa mezoterapia igłowa?

      W zależności od potrzeb danej klientki wykonujemy zabieg na wybraną partię ciała. Stosujemy przy tym preparaty o składzie zawierającym substancje aktywne przeznaczone do rewitalizacji skóry i poprawy jej wyglądu.

      Najpopularniejszymi zabiegami mezoterapii igłowej są:

      zabiegi trychologiczne – przeciwdziałają nadmiernemu wypadaniu włosów oraz łysieniu, szczegółowe informacje o nich można znaleźć we wcześniejszym artykule;

      zabiegi na twarz, szyję i dekolt – regenerują skórę, przywracając jej jędrność i zdrowy blask. Są stosowane również do niwelowania zmarszczek oraz profilaktycznie, przeciw ich powstawaniu i pogłębianiu.

      Kosmetyki stosowane podczas zabiegu

      W Perfect Look Clinic dbamy o to, aby każdy zabieg był wykonywany na najwyższym poziomie. Z tego powodu korzystamy wyłącznie z profesjonalnych kosmetyków renomowanych firm. Ampułki do mezoterapii igłowej pochodzą najczęściej z francuskiego laboratorium Revitacare.

      CytoCare© 532

      Jest to jeden z najskuteczniejszych koktajli w mezoterapii. Zawiera m. in. : 32 mg kwasu hialuronowego, komplet witamin i aminokwasów. Tak przygotowana mieszanka zapewnia dogłębne nawilżenie, poprawę elastyczności i jędrności skóry oraz jej odżywienie. Zapobiega powstawaniu pierwszych zmarszczek, a także spłyca te już istniejące! Stymuluje skórę do produkcji nowych komórek oraz do wytwarzania kolagenu.

      StretchCare

      StrechCare obkurcza poluzowane włókna kolagenowe wywołując efekt natychmiastowego liftingu. Ta ampułka sprawdzi się wszędzie tam, gdzie występują zwiotczenia skóry. W składzie znajdują się: kwas hialuronowy w wysokim stężeniu, witamina B5 oraz komplet antyoksydantów DMAE. Skóra po zabiegu jest wyraźnie odżywiona i odbudowana, a jej uszkodzenia zostają zniwelowane.

      Mezoterapia mikroigłowa

      Podobnie jak poprzedni zabieg, głównym etapem mezoterapii mikroigłowej jest wprowadzenie substancji aktywnych w głąb skóry. Różnica uwidacznia się w sposobie podawania preparatu. Zamiast aplikowania zawartości ampułki za pomocą strzykawki i igły, stosujemy innowacyjne urządzenie Dermapen, które wytwarza mikronakłucia, jednocześnie wtłaczając wcześniej nałożony preparat.

      Jakie partie ciała obejmuje zabieg?

      Ze względu na swoje szerokie zastosowanie, a także na stosunkowo prostą procedurę, mezoterapia mikroigłowa może być stosowana na prawie całe ciało. Najczęściej jest wykonywana w celach rewitalizacyjnych na twarzy, szyi i dekolcie.

      Coraz większą popularnością cieszy się zabieg poprawiający wiotkość skóry na obszarach ud, pośladków, brzucha i biustu. Pomaga on zregenerować skórę i przeciwdziała pierwszym oznakom starzenia. Zabieg stymuluje odnowę biologiczną i pobudza do tworzenia nowych komórek.

      Mezoterapia mikroigłowa jest też świetnym rozwiązaniem w przypadku blizn i rozstępów. W przypadku blizn potrądzikowych może zdziałać cuda. Zabieg pozwala na stopniową redukcję widoczności blizn. Wygładza ich strukturę oraz niweluje kolor sprawiając, że stają się niewidoczne.

      Przeciwwskazania do zabiegu

      Jak każdy zabieg, również w mezoterapii bezigłowej istnieją przeciwwskazania do jej wykonania.

      Oto one:

      • ciąża i laktacja;
      • opryszczka;
      • nowotwory (5 lat po zakończeniu leczenia);
      • terapia antybiotykowa;
      • trądzik różowaty;
      • stany zapalne i alergiczne skóry;
      • skłonność do bliznowacenia.

      Mezoterapia bezigłowa

      Sposób działania mezoterapii bezigłowej, podobnie jak w przypadku jej poprzedniczek, polega na dostarczeniu skórze substancji odżywczych, których stosowanie prowadzi do jej regeneracji. W odróżnieniu od wcześniej wymienionych metod, wersja bezigłowa jest zabiegiem bezinwazyjnym i bezbolesnym.

      Jak wygląda zabieg bez użycia igły?

      W mezoterapii bezigłowej korzystamy z nowoczesnych urządzeń, które stymulują zjawisko elektroporacji. Jego działanie polega na czasowej, odwracalnej destabilizacji struktury błony komórkowej. Przy użyciu fali elektromagnetycznej o częstotliwości radiowej, w skórze otwierają się nowe kanały dojścia składników w jej głąb. Kosmetolog dobiera odpowiednią moc impulsów do skóry klientki, co pozwala uzyskać najlepszy efekt końcowy. Zabieg mezoterapii bezigłowej jest całkowicie bezpieczną alternatywą dla mezoterapii z użyciem igieł. Pozwala osiągnąć tak samo widoczne efekty w sposób nieinwazyjny.

      Efekty mezoterapii bezigłowej

      W zależności od stosowanych preparatów i celu zabiegu możemy osiągnąć różne efekty. W każdym przypadku skóra jest odżywiona i nawilżona, nabiera zdrowego blasku i jędrności. Obserwujemy też wyraźne zmniejszenie się porów i przebarwień.

      Zabieg wykonywany na uda, pośladki lub brzuch redukuje cellulit i rozstępy, a także zapobiega ich dalszemu rozwoju. Przy zastosowaniu preparatów lipolitycznych możemy pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej i wymodelować sylwetkę. Zabieg stymuluje limfę oraz zwiększa penetrację w skórze właściwej. Zmniejszenie zmarszczek, widoczności blizn i rozstępów to kolejny rezultat stosowania mezoterapii. Wszystko zależy od oczekiwań klientki i zastosowanego preparatu.

      Fakty i mity dotyczące mezoterapii

      Mezoterapia jest zabiegiem, który ma bardzo szeroką gamę zastosowań. FAKT.

      Mezoterapia ma nie tylko kilka rodzajów, ale także oddziałuje na wiele róznych partii Twojego ciała. Dzięki temu zabieg ten można uznać jako jedną z najczęściej wybieranych terapii w naszych salonach.

      Zabieg mogą wykonywać kobiety w każdym wieku.

      Jak wiemy, mezoterapia doskonale oddziałuje na naszą skórę sprawiając, że opóźniamy jej procesy starzenia się. Warto wspomnieć, że proces starzenia się skóry rozpoczyna się już po 25 roku życia. Wówczas zabieg wspomaga procesy regeneracyjne skóry i hamuje proces jej starzenia się.

      Mezoterapia igłowa jest zabiegiem inwazyjnym. MIT.

      Mezoterapia igłowa jest w pełni bezpieczną oraz nieinwazyjną terapią. Niemniej jednak, na konsultacji przedzabiegowej należy wykluczyć ewentualne przeciwwskazania.

      Mezoterapia igłowa może być wykorzystana w leczeniu trychologicznym.

      Mezoterapia igłowa skóry głowy pomaga w leczeniu łysienia androgenowego i zakoli. Dodatkowo zabieg ten pozytywnie wpływa na łamliwe i słabe włosy sprawiając, że stają się one widocznie wzmocnione po wykonaniu serii zabiegów.

      Terapii może poddać się każda dorosła osoba.

      Istnieją pewne przeciwwskazania do poddania się zabiegowi. Wśród nich wyróżniamy między innymi ciążę i karmienie piersią, stany zapalne skóry, choroby kardiologiczne a także posiadanie rozrusznika serca czy metalowych elementów w ciele.

      Mezoterapia bezigłowa może pomóc w redukcji cellulitu i tkanki tłuszczowej.

      Mezoterapia nakierowana na uda pomaga w zniwelowaniu cellulitu i pozbyciu się nadmiernej tkanki tłuszczowej. Co więcej, zabieg ten nie tylko dotlenia tkanki, regeneruje je i odżywia, ale także zmniejsza widoczność blizn i rozstępów.

      Kiedy zdecydować się na mezoterapię?

      Jak tylko zauważysz oznaki starzenia się skóry! Mezoterapia działa w formule anti-aging i może pomóc Ci uporać się z wieloma zmianami stanu twojej cery.

      Aby dobrać najlepszy zabieg do Twoich potrzeb i oczekiwań, skorzystaj z konsultacji przed zabiegiem. Nasze kosmetolożki pomogą dobrać najlepszą metodę, która zapewni widoczne rezultaty.

      Zapisz się na konsultację już dziś!

      5/5 - (na podstawie 11 ocen)

Instrukcja montażu, konserwacji i obsługi Bosch Et375fab1e

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja montażu, konserwacji i obsługi Bosch Et375fab1e

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja montażu, konserwacji i obsługi Bosch Et375fab1e